18 czerwca 2016 r. firma ALRUNO obchodziła jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Z tej okazji 25 czerwca 2016 r. w kościele Ducha Świętego w Szymiszowie-Osiedlu odprawiona została msza święta w intencji pracowników firmy. Po mszy odbyła się uroczystość jubileuszowa, w której udział wzięli pracownicy firmy wraz z osobami towarzyszącymi oraz zaproszeni goście.

Historia firmy sięga 1966 roku. Wtedy senior – pan Norbert Szulc – otworzył w Szczepanku zakład ślusarski. W pierwszych latach jego działalność skupiała się przede wszystkim na świadczeniu ogólnych usług ślusarskich.

Z początkiem lat 90. powstała firma-córka, kierowana przez syna pana Norberta – Aleksandra Szulca – pod nazwą ALRUNO. Działalność przedsiębiorstwa ALRUNO zlokalizowano na terenie dzierżawionej hali w Strzelcach Opolskich. Pod koniec lat 90. firma wyspecjalizowała się w produkcji małych konstrukcji stalowych. W związku z dynamicznym rozwojem, w czerwcu 2014 r., ALRUNO przeniosło całą swoją działalność na teren byłego Państwowego Ośrodka Maszynowego w Szymiszowie. Tutaj dysponuje terenem o powierzchni ponad 3,1 ha oraz 5 halami produkcyjnymi o łącznej wielkości 4 000 m². Obecnie w zakładzie pracuje ponad 70 pracowników – spora część to mieszkańcy Szymiszowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *