Kompleksową modernizację przeszło obejście zakładu w Szymiszowie. Dzięki temu załadunek odbywa się teraz sprawniej i bezpieczniej.
Prace budowlane trwały około dwóch miesięcy. W ramach inwestycji przebudowana została droga dojazdowa do firmy, parking dla pracowników oraz plac manewrowy znajdujący się przed halą produkcyjną.
W miejscu, gdzie znajdował się tłuczeń, pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa i betonowa. W ten sposób przebudowany został teren o wielkości ponad 5 tys. mkw. Co ważne, pod nawierzchnią powstała wcześniej nowa kanalizacja deszczowa i sanitarna.

  • Naszym celem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pracy załogi – deklaruje Aleksander Szulc. – Inwestycja przyczyniła się także do usprawnienia transportu wewnętrznego oraz załadunku i rozładunku ciężarówek. Ponadto, dzięki nowej nawierzchni, udało się ograniczyć ilość pyłu wydobywającego się spod kół samochodów i wózków widłowych.

Przeprowadzona inwestycja jest kontynuacją działań rozpoczętych w 2019 r. w Alruno. Wtedy firma zmodernizowała 4,2 tys. mkw placu manewrowego. Ponadto plan rozwoju Alruno przewiduje kapitalny remont budynku administracji do końca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *